وجود ۲۵۲۳ نقطه حادثه خیز شهری/ استان تهران در صدر نقاط حادثه خیز کشور

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: استان تهران ۳۷۴ نقطه حادثه خیز را در سطح معابر درون شهری دارد.

سردار سیدکمال هادیانفر با اشاره آمار نقاط حادثه خیز اظهار کرد: ابتدای سال ۱۴۰۲ تعداد کل نقاط حادثه خیز درون شهری در کشور ۲۵۲۳ که تا پایان مهرماه سال جاری تعداد ۴۲۷ نقطه اصلاح شده است.

وی افزود: از تعداد ۲۰۹۶ نقطه حادثه خیزی که باقی مانده، تعداد ۳۵۵ نقطه آشکار سازی و تعداد ۱۷۱ نقطه حادثه خیز نیز ایمن سازی شده است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه استان های تهران  ، خوزستان و فارس بیشترین نقاط حادثه خیز را در ابتدای سال ۱۴۰۲ داشتند، اضافه کرد: بیشترین فعالیت در جهت رفع نقاط حادثه خیز را استان  تهران با ۱۱۲ مورد از ۴۸۶ نقطه و خوزستان با ۵۳مورد از۲۵۷ نقطه حادثه خیز را داشته اند.

وی ادامه داد:  استان های تهران، خوزستان و فارس به ترتیب با ۳۷۴  ، ۲۰۴  و  ۱۸۶ نقطه، بیشترین نقاط حادثه خیز باقیمانده را در سطح کشور دارند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به شناسنامه ترافیکی نقاط حادثه خیز، گفت: کلیه نقاط حادثه خیز در ابتدای سال ۱۴۰۲ از سوی پلیس راهور استان ها اعلام شده و دارای شناسنامه ترافیکی که این شناسنامه از عناوینی چون  نام نقطه حادثه خیز، نوع محل،  علت حادثه خیز بودن، طول جغرافیایی و عرض جغرافیایی برخوردار می باشد.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: صورت جلسه تنظیمی بابت شناسنامه های نقاط حادثه خیز  با هماهنگی و نظارت شورای عالی ترافیک، پلیس راهور استان  و شهرداری های استان مربوطه تنظیم شده که نهایتاً به تایید وزارت کشور رسیده است.
انتهای پیام/