فروش آزاد “تصاویر ماهواره‌ای” بعد از انتشار تصویری از غزه ممنوع شد!

فروش آزاد تصاویر ماهواره‌ای بعد از اینکه روزنامه نیویورک‌تایمز تصویری ماهواره‌ای از شمال غزه و محل تجمع و تجاوز نیروهای رژیم صهیونیستی به غزه منتشر کرد، ممنوع شد!

فروش آزاد تصاویر تجاری ماهواره‌ای بعد از اینکه روزنامه نیویورک‌‌تایمز تصویری ماهواره‌ای از شمال غزه و در محل تجمع و تجاوز نیروهای رژیم صهیونیستی به غزه منتشر کرد، ممنوع شد!

روزنامه نیویورک‌تایمز در روز دوشنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ (۹ آبان ۱۴۰۲) گزارشی با عنوان “نمای دقیق ماهواره‌ای از تهاجم اسرائیل” منتشر کرد.

اخبار هوا و فضا ,

نیویورک‌تایمز در این گزارش نوشت: “تصاویری که صبح دوشنبه توسط آزمایشگاه Planet Labs گرفته شده، نیروی‌های مهاجم (اسرائیلی) قابل‌توجهی را نشان می‌دهد که در قالب گروه‌های زیادی متشکل از ده‌ها خودروی زرهی در حال عبور از زمین‌های باز و تجمع در فضاهای شهری هستند”.

در تصاویر ماهواره‌ای که نیویورک‌تایمز منتشر کرده است، خطوط خودروهای زرهی در جاده اصلی شمال به جنوب غزه و همچنین در گوشه شمال شرقی نوار در بیت‌حانون دیده شده است.

اخبار هوا و فضا ,

نحوه سامان‌دهی و آرایش خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی در مزارع کشاورزی شمال غزه و اطلاعات مسیر حرکت تانک‌های اسرائیلی

اما نکته بسیار مهم این است که با انتشار این تصاویر ماهواره‌ای، عملاً موقعیت بخشی از نیروهای رژیم صهیونیستی و اطلاعات ادوات و تجهیزات آن لو رفت و مقاومت اسلامی فلسطین به‌راحتی و با استفاده از همین تصاویر ماهواره‌ای قادر به حمله به نیروهای اشغالگر بود؛ به همین خاطر فروش آزاد تصاویر ماهواره‌ای ممنوع شد!

اخبار هوا و فضا ,

تصویر سمت راست برای ۳۰ اکتبر و تصویر سمت چپ برای ۲۱ اکتبر است؛ در تصویر سمت راست و سمت کادر سفید محل تجمع نیروهای رژیم صهیونیستی مشخص شده است

اختصاصی/ آمریکایی‌ها بخشی از فرماندهی عملیات‌های اسرائیل در غزه را به‌عهده گرفتند

این ممنوعیت فروش تصاویر ماهواره‌ای درحالی‌است که خبرگزاری تسنیم اخیراً به‌کمک متخصصان داده‌های ماهواره‌ای در ایران به اطلاعاتی دست یافته بود که نشان می‌داد یک روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی، غربی‌ها با استفاده از ماهواره‌های خود به کمک رژیم صهیونیستی آمده‌اند.

رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین در غزه از روز ۱۵ مهر ماه جاری (۷ اکتبر) عملیات بزرگ طوفان الاقصی را آغاز کردند و در چند اقدام ضربتی، موفق شدند وارد سرزمین‌های اشغالی شوند و برخی مراکز حساس و کلیدی این شهرک‌ها را از اشغال صهیونیست‌ها آزاد و ضربات اساسی به ارتش اسرائیل وارد کنند.

این اطلاعات نشان می‌‌دهد که فرانسوی‌ها با ۵ ماهواره تجاری روی باریکه غزه متمرکز شده‌اند و روزانه به‌طور میانگین بین ۱ تا ۲ بار تمام باریکه غزه و اطراف آن را با استفاده از سنجنده‌های پیشرفته این ماهواره‌ها، تصویربرداری و پایش کرده‌اند.

از سوی دیگر، آمریکا هم با تعداد زیادی ماهواره تجاری شامل منظومه‌ ماهواره‌ای بزرگی متشکل از ۳ ماهواره بزرگ و ۱۹ ماهواره کوچک تجاری (جمعاً ۲۲ ماهواره) از روز ۱۶ مهر پا به میدان گذاشته و به‌طور میانگین روزانه حداقل یک بار، از تمام نوار غزه و اطراف آن تصویربرداری کرده‌ است.

اطلاعات به‌دست‌آمده از وضعیت ماهواره‌های تجاری فرانسوی و آمریکایی نشان داد که این ماهواره‌ها از روز ۱۶ مهر یعنی روز دوم عملیات طوفان الاقصی، روی باریکه غزه و اطراف آن متمرکز شده‌اند نه از روز نخست یا روزهای قبل از آغاز عملیات، این یعنی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و فرانسه هم دچار غافلگیری شدیدی شده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی با استفاده از این تصاویر ماهواره‌ای و حملات هوایی و توپخانه خود، تاکنون بیش از ۱۱ هزار نفر از کودکان، زنان و مردان بی‌دفاع غزه را به شهادت رسانده است.

انتهای پیام/+