زاکانی: شهید طهرانی‌مقدم عنصری اثرگذار در عرصه حیات انقلاب است

شهردار تهران گفت: اساس عملیات طوفان الاقصی مشروعیت زایی و ایجاد اعتبار برای جبهه مقاومت و مشروعیت زدایی از نظام سلطه و غده سرطانی آن در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی است؛ لذا اگر امروز جمع گسترده‌ای در لندن، پاریس و آمریکا تظاهرات و به جنایت‌های رژیم کودک کش اسرائیل اعتراض می کنند دلیلش این است که فقدان مشروعیت اسرائیل در ذهن آنها مسجل شده و دیگر جنایتکاری این رژیم را تاب نیاورده و به میدان آمدند.

مراسم دوازدهمین سالگرد شهادت شهید حسن طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران  با حضور سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران، دکتر علیرضا زاکانی، شهردار تهران، خانواده معظم این شهید والا مقام و زائرین شهدا در قطعه ۲۴ گلزار شهدا بهشت زهرا (س) و در جوار مزار شهید طهرانی مقدم برگزار شد.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در این مراسم گفت:‌ ما از فقدان شهید طهرانی مقدم بسیار غمگینیم؛ اما اگر چه این شهید سعید به ظاهر در بین ما نیست ولی همانطور که خداوند وعده داده است شهدا نزد خداوند بزرگ و متعال زنده اند و روزی می خورند و هم محدودیت های دوره حیات ظاهری را ندارد از این رو شهدا بیشتر و بهتر می توانند به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه پرچم انقلاب به دست شهید طهرانی مقدم برافراشته است، افزود:‌ به فرموده رهبر معظم انقلاب شهدا مظهر اقتدار ایران اسلامی هستند و شهید طهرانی مقدم نیز به عنوان یک عالم دانشمند و مجاهد نستوه همواره یک عنصر اثرگذار در عرصه حیات انقلاب اسلامی بوده و خواهد ماند.

شهردار تهران از شهید طهرانی مقدم به عنوان انسانی ولایتمدار، اهل دانش، علم و عمل یاد کرد و گفت:‌ این شهید والامقام اهل مجاهدت و اهل حضور در صحنه های سخت انقلاب اسلامی بود به گونه ای که سخت ترین کارها را پذیرفت و آنها را به بهترین نحو به انجام رساند.

وی پیوستگی به حق، توکل و توسل، اعتقاد به ولایت و تبعیت از آن و اصل دانستن فداکاری برای انقلاب اسلامی را از جمله اسرار توفیق شهید طهرانی مقدم دانست و افزود:‌ شهید طهرانی مقدم همواره می گفت من باید ذوالفقارعلی (ع) را بسازنم و این ذوالفقار اثرات ذوالفقار امام علی (ع) را در دستان رهبر معظم انقلاب داشته باشد و بتواند دشمنان را از تعرض به ایران اسلامی ناامید کند و امروز آنچه که شهید طهرانی مقدم می خواست محقق شده است.

شهردار تهران به بیان خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم پرداخت و افزود: به گفته شهید طهرانی مقدم زمانی او برای خرید یک موشک با برد ۳۰۰ کیلومتر به روسیه رفته بود اما روس ها حاضر به فروش این موشک نبودند و حتی وقتی که این شهید والامقام گفته بود ما این موشک را می سازیم ژنرال روس به او خندیده بود.

زاکانی تصریح کرد:‌ شهید طهرانی مقدم می گوید ما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم مدل موشک روس ها را بسازیم به همین دلیل من سه روز به حرم امام رضا (ع) پناه بردم و می نشستم فکر می کردم تا اینکه روز سوم طرح و ایده ای به ذهنم رسید و این طرح را در دفترچه دخترم پیاده سازی کردم و زمانی که به تهران برگشتم آن را ساختم. شهید طهرانی مقدم یک شب نیز به منزل ما آمد و فلشی را که به همراه داشت به کامپیوتر وصل کرد و موشکی را که ساخته بود و بعدا به اسم موشک فاتح ۱۱۰ نامگذاری شد و نسل اول موشک های نقطه زن ایران بود به بنده نشان داد.

شهردار تهران گفت:‌ شهید طهرانی‌مقدم خستگی ناپذیر، فاتح قله های بزرگ و عابد شب و مجاهد روز بود. وی زیست شهدایی داشت و با نهایت سعی و تلاش توانست مدال افتخار تعابیر ارزشمند رهبر معظم انقلاب را به گردن خود بیاویزد و لذا ما امروز آمده ایم تا در جوار مزار شهید طهرانی مقدم  عهد و پیمان ببندیم و بگوییم ما اهل ارتداد و برگشت نیستیم.

وی بیان کرد: در دوره ای که برخی ها دچار فقدان هویت شده و هویت در برخی دیگر نیز مخدوش شده و برای برخی نیز هویت اساسی، حائز اهمیت است؛ این دسته از افراد می توانند از شهدا الگو بگیرند و اسطورها را بشناسند و اینگونه ما می توانیم تاریخ را تفسیر کرده و مرد را از نامرد تشخیص دهیم.

شهردار تهران گفت: شهید چمران فرمود شیپور جنگ را بنوازید تا مرد از نامرد تشخیص داده شود. مدعی زیاد است اما باید به درستی عمل کرد چون ممکن است خیلی ها عمل کنند ولی فقط به مهم ها بپردازند و از اهم ها باز بمانند در نتیجه آثار و تبعات غفلت آنها حتی اگر خیلی هم خوب کار کرده باشند گریبانگیر همه می شود. به هر روی شهید طهرانی مقدم کسی بود که به اهم و مهم می پرداخت و در نهایت این توفیق را یافت که نایب امام زمان (عج) تجلیلگر او باشد.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب سالیان طولانی باید بگذرد تا یک حسن طهرانی مقدم به جامعه عرضه شود، افزود:‌ ما به شهدا اقتدا می کنیم تا در همین دنیای وانفسا دست ما را بگیرند تا در مسیر انقلاب اسلامی راه را گم نکنیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: اگر چه ایام نسل کشی مردم غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی ایام غم انگیزی است اما ایام پرافتخاری نیز برای ما محسوب می شود؛ چرا که رژیم صهیونیستی پیشتر توانسته بود ظرف چند روز چند کشور عربی را زمین گیر کند اما امروز تنها با بخشی از جریان مقاومت درگیر و زمین گیر شده است.

زاکانی با بیان اینکه امروز دعوا سر مشروعیت است، تصریح کرد:‌ اساس عملیات طوفان الاقصی مشروعیت زایی و ایجاد اعتبار برای جبهه مقاومت و مشروعیت زدایی از نظام سلطه و غده سرطانی آن در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی است؛ لذا اگر امروز جمع گسترده‌ای در لندن، پاریس و آمریکا تظاهرات می کنند و نسبت به جنایت‌های رژیم کودک کش اسرائیل اعتراض می کنند دلیلش این است که فقدان مشروعیت اسرائیل در ذهن آنها مسجل شده و دیگر جنایتکاری این رژیم را تاب نیاورده و به میدان آمدند.

وی بیان کرد: امروز مقاومت کانون شرارت در منطقه یعنی آمریکا را هدف قرار داده و این کشور را در موقعیتی قرار داده که راهی جز ترک منطقه نداشته باشد و سید حسن نصرالله نیز رسما اعلام کرده که ناوها و پایگاه های آمریکا هدف مشروع مقاومت در منطقه هستند؛ لذا امروز معادلات منطقه تغییر کرده است.

شهردار تهران گفت: ‌همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند دور نخواهد بود که ما شاهد سقوط ذلت بار نظام سلطه با همه طول و عرض آن خواهیم بود. امام خمینی (ره) نیز به ما وعده داده که این قرن، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران خواهد بود و پرچم راستین اسلام بر کاخ های سرخ و سفید مستکبران برافراشته خواهد شد؛ لذا از خداوند متعال می خواهیم که به ما توفیق سربازی و خدمت و حرکت در مسیر شهدا را بدهد.

به گزارش شهر، گفتنی است؛ در پایان شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر سر مزار شهید طهرانی مقدم ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام به این شهید والامقام با آرمان های شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام