توقف خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه

با آغاز حراج شمش طلا و سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه آغاز شده است. کشتی‌آرای می‌گوید: آغاز حراج‌ها موجب تخلیه حباب سکه شده و خریدهای هیجانی هم متوقف شده است.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت قیمت‌ها و معاملات در بازار طلا و سکه، اظهار داشت: با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی، امروز قیمت طلای جهانی بدون تغییر است؛ ولی آغاز حراج سکه و شمش طلا باعث شده تا قیمت سکه در بازار به شدت کاهش یابد.
وی با تأکید بر اینکه حباب سکه در حال تخلیه است، گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به دیروز همراه شده است. قیمت طلا هم مقداری کاهش یافت ولی به دلیل عدم تغییر محسوس قیمت ارز، این کاهش زیاد نبوده است.

او ادامه داد: قیمت نیم‌سکه بهار آزادی نسبت به دیروز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار طلا و سکه با تأکید بر اینکه حباب انواع سکه امروز کاهش یافته است، تصریح کرد: حباب سکه به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود با توجه به ادامه حراج سکه و شمش طلا در روزهای آینده، حباب سکه بیشتر تخلیه شود.

کشتی‌آرای با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار تعدیل خواهد شد، گفت: خریدهای هیجانی در بازار متوقف شده است؛ تا دیروز بازار خیلی داغ شده بود و همه از ترس افزایش بیشتر خرید می‌کردند ولی امروز سطح معاملات کاهش یافته است.

انتهای پیام/؛