تقدسی خبر داد

برگزاری دهمین دوره مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی کشور به میزبانی نمایشگاه شهر آفتاب

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب از برگزاری دهمین دوره مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی از یکم تا سوم آذرماه در محل نمایشگاه شهر آفتاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل نمایشگاه شهرآفتاب، مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو درباره برگزاری رویداد پیش‌رو در این مجموعه نمایشگاهی توضیح داد: دهمین دوره مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی از یکم تا سوم آذرماه در سالن ملل نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می‌شود.

وی افزود: کمیته ملی رباتیک فیرا، با همکاری انجمن رباتیک ایران و انجمن شرکت‌های رباتیک و مکاترونیک اتاق بازرگانی تهران، متولی رویداد مذکورند. اهمیت مسابقات پیش‌رو از این حیث است که به نوعی انتخابی مسابقات جهانی ۲۰۲۴ فیرای برزیل در ایران محسوب می‌شود.

وی با اشاره به آماده‌سازی تیم‌ها پیش از برگزاری مسابقات افزود: روز سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه، تیم‌ها مشغول آماده‌سازی در محل نمایشگاه خواهند بود و علاقه‌مندان از جمله دانشجویان و دانش‌آموزان، از یکم تا سوم آذرماه می‌توانند این مسابقات را در نمایشگاه شهر آفتاب دنبال کنند.

تقدسی‌نژاد با اشاره به اهمیت حمایت از فعالیت‌های علمی و دانشجویی در سطح ملی گفت: مسابقات علمی و کاربردی رباتیک از سال‌های گذشته در کشور آغاز شده و نمایشگاه شهر آفتاب از برگزاری دهمین دوره این رویداد و رویداد‌های مشابه استقبال می‌کند.

وی افزود: فضای نمایشگاهی ظرفیت انعکاس فعالیت‌های علمی و پژوهشی را دارد و این ظرفیت، حلقه اتصالی میان دانشگاه، صنعت و علاقه‌مندان باشد.

تقدسی‌نژاد در پایان ضمن اشاره به جایگاه ویژه ایران در رویداد‌های جهانی حوزه رباتیک و هوش مصنوعی گفت: رئیس کمیته ملی رباتیک ایران، نایب رئیس فدراسیون جهانی رباتیک و هوش مصنوعی بوده و کشور‌هایی از جمله ژاپن، کره، هند، چین و امارات از قاره آسیا و آلمان، بلژیک، فرانسه و انگلیس از قاره اروپا عضو فعال فدراسیون جهانی رباتیک و هوش مصنوعی‌اند.