اعضای کابینه جنگ اسرائیل به جان هم افتادند

شبکه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی کان در گزارشی از اختلاف شدید در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی سخن گفت و افزود این اختلاف بین وزرای سابق و فعلی جنگ شدیدتر است.

جنگ در غزه هم نتوانسته است ساختار ناهمگون رژیم صهیونیستی را متحد کند و در حالی که پویش برکناری فوری نتانیاهو هر روز ابعاد جدیدتری به خود می‌گیرد، اختلاف بین ارکان کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هم به‌ویژه در رابطه با نحوه پیشبرد جنگ هم شدیدتر می‌شود.

در همین راستا شبکه رادیو و تلویزیون سراسری رژیم صهیونیستی (کان) در گزارشی در این رابطه فاش کرد،‌‌ ایدی ایزنکوت وزیر جنگ سابق و یوآف گالانت وزیر جنگ فعلی به‌شدت در مورد نحوه پیشبرد جنگ در غزه با یکدیگر اختلاف نظر دارند، در حالی که اختلافات به کابینه جنگ ختم نشده بلکه دامنه آن تا کابینه اصلی رژیم صهیونیستی هم کشیده شده است.

روزنامه عبری‌زبان معاریو هم در گزارشی نوشت: ۸۰ درصد از اسرائیلی‌ها بر این باورند که بنیامین نتانیاهو باید مسئولیت رخدادهای نوار غزه را به‌عهده بگیرد.

این در حالی است که در نظرسنجی مشابهی که توسط جروزالم پست انجام گرفت ۹۴ درصد از اسرائیلی‌ها بر این امر تأکید کردند و ۵۶ درصد تأکید کردند او باید بعد از پایان جنگ از مقام خود کناره‌گیری کند.

ناحوم برنیاع تحلیل‌گر مسایل سیاسی روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در یادداشتی در همین زمینه اعلام کرد، نتانیاهو ترجیح می‌دهد که عملیات طولانی‌مدت و بدون پایان باشد که آمریکایی‌ها اقدام به متوقف کردن آن نمایند، زیرا اطمینان دارد پایان جنگ دقیقاً لحظه‌ای است که او از کار برکنار می‌شود و محاکمه خواهد شد.

در همین راستا پایگاه خبری واللا نیوز هم در خبری نوشت: شهردار نیتفوت در جلسه‌ای خصوصی اعلام کرد، بعد از پایان جنگ خبری از نخست وزیر فعلی نخواهد بود.

یهیل زوهار که از شخصیت‌های برجسته لیکود محسوب می‌شود، در نشستی خصوصی با رؤسای شورای شهر منطقه جنوب و تنی چند از شخصیت‌های لیکود سخن می‌گفت، ضمن انتقاد از نتانیاهو گفت: نخست وزیر فعلی ما در پایان جنگ در مقام خود باقی نخواهند ماند.

زوهار که یکی از قدیمی‌‌ترین اعضای حزب لیکود محسوب می‌شود گفت: ما رؤسای شوراهای شهری با مشکلات خود باقی خواهیم ماند و باید کسی باشد که به ما در این زمینه کمک کند.

در خبری تکمیلی رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند، آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که در صورتی که امروز انتخابات برگزار شود، ائتلاف حاکم به‌رهبری نتانیاهو فقط ۴۲ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست می‌آورد و مخالفان فعلی وی ۷۸ کرسی را به دست خواهند آورد.